W Krakowie (i nie tylko) – rok 2012/2013

Zbrodniarz patronem ! – nawet w Krakowie

Posted by jw w dniu 1 czerwca 2013

 

El  Abanicohttp://www.elabanico.pl/

Zbrodniarz patronem sali wykładowej (Nasz Dziennik)

Kraków, 1 czerwca 2013

 

Dyrekcja Instytutu Kształcenia Iberoamerykańskiego

w Krakowie

Szanowni Państwo!

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie apeluje o natychmiastową zmianę patrona sali wykładowej, którym uczyniliście wyjątkowo odrażającego zbrodniarza komunistycznego Ernesto Che Guevarę.

Używany przez Państwa argument, że sale oraz pokoje w siedzibie Instytutu poświęcone są ludziom, którzy wywarli duży wpływ na kształt polityczny i kulturalny Ameryki Łacińskiej nie wytrzymuje konfrontacji z dawno już dokonaną historyczną oceną osoby stawianej przez Was za wzór młodzieży, bo taki charakter ma nadawanie imion pomieszczeniom dydaktycznym.

Ponieważ nie jesteśmy w stanie uwierzyć, że dyrekcja specjalizującego się w problemach Ameryki Łacińskiej Instytutu składa się z ludzi nie mających pojęcia o przestępczej działalności Guevary, pozostaje nam szukać wytłumaczenia jedynie w Waszym przywiązaniu do zbrodniczej ideologii, którą on reprezentował i usiłował wprowadzać w życie, przelewając krew niewinnych ofiar, aby rozszerzać na cały świat komunistyczny totalitaryzm. Taka postawa dyskwalifikuje zaś moralnie każdego, a szczególnie osoby ze świata nauki oraz pracujące z młodzieżą.

Przypominamy też Państwu o zapisach artykułu 13 Konstytucji RP oraz artykułu 256 kodeksu karnego, zakazujących w Polsce publicznego gloryfikowania systemów totalitarnych, co w pełni kwalifikuje Wasze działanie do wszczęcia postępowania prokuratorskiego z urzędu, na które będziemy niecierpliwie oczekiwać, jeżeli w najbliższym czasie Ernesto Che Guevara nie zostanie zastąpiony przez dyrekcję Instytutu Kształcenia Iberoamerykańskiego w Krakowie innym patronem.

Z poważaniem

rzecznik POKiN

dr Jerzy Bukowski

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: