W Krakowie (i nie tylko) – rok 2012/2013

Haniebna profanacja w Patriotycznym Parku Jordana

Posted by jw w dniu 16 lutego 2013

0

Haniebna profanacja w Patriotycznym Parku Jordana

(tekst i zdjęcia – Józef Wieczorek)

W Patriotycznym Parku Jordana 16 lutego 2013 r. ( prawdopodobnie w nocy) zniszczony został pomnik ‚Inki” – Danuty Siedzikowny odsłonięty w ubiegłym roku   podczas pięknej, patriotycznej uroczystości w dniu 16 września 2012 r.

1

13

2

8

Ta niepełnoletnia jeszcze dziewczyna zamordowana strzałem w tył głowy  w wyniku mordu sądowego,  podczas instalacji systemu komunistycznego zachowała się jak trzeba – co głosi napis na jej pomniku w Parku Jordana.

1 marca tego roku w Patriotycznym Parku Jordana, także pod pomnikiem ‚INKI”  mają się odbyć uroczystości z okazji Narodowego  Dnia Pamięci „ Żołnierzy Wyklętych’ .  Program uroczystości jest już nagłaśniany i widocznie wywołuje reakcje miłośników  nie do końca  obalonego systemu komunistycznego.

Ci, którzy nie potrafili i nie potrafią  zachować się jak trzeba niszczą wszelkie ślady pamięci  o tych, którzy winni być wzorem dla Polaków w XXI wieku.

Sprofanowany został także, choć w mniejszym stopniu, pomnik innego wielkiego Polaka – Andrzeja Małkowskiego stanowiacego wzór dla młodzieży harcerskiej.

5

Walka z pamięcią o Wielkich Polakach trwa, a Patriotyczny Park Jordana,  gdzie powstaje Galeria Wielkich Polakow XX wieku dzięki   wielkiemu wysiłkowi i uporowi prezesa Parku – Kazimierza Cholewy , jest jednym z celów tej haniebnej walki.

Pomnik “Inki ” Danuty Siedzikówny odsłonięty w Patriotycznym Parku Jordana w Krakowie

https://wkrakowie2012cd.wordpress.com/2012/09/16/pomnik-inki-danuty-siedzikowny-odsloniety-w-patriotycznym-parku-jordana-w-krakowie/

Odsłonięcie pomnika Andrzeja Małkowskiego w Parku Jordana

http://wkrakowie.wordpress.com/2011/08/27/odsloniecie-pomnika-andrzeja-malkowskiego-w-parku-jordana/

Reklamy

Komentarzy 17 to “Haniebna profanacja w Patriotycznym Parku Jordana”

 1. kayan1 said

  Reblogged this on Ewa Stankiewicz – co robić?.

  • Małgorzata said

   Po raz kolejny zdradziecko zamordowano tę niepełnoletnią dziewczynę. Kiedy to się skończy?Dziś kaci czują się bezkarnie a ofiary, nawet na pomniku, są bezczeszczone. Polsko, obudź się!. Ojczyzna jest w potrzebie!

 2. purysta said

  Czy ktoś pisząc takie notki mógłby posługiwać się słownikiem języka polskiego? Szczególnie zwracam uwagę na wielkość litery w słowie „park”!

  • nfajw said

   Czy ktos pisząc takie komentarze mógłby posługiwać się Rozumem, który winien mu podpowiedzieć, że uczuć nie da się wyczyścić za pomocą słownika, ani za pomocą ataków.

 3. Henryka Kramarz said

  To jest poziom kultury jakiegoś odłamu Lewicy, nie naszej, bo nasza, wierzę, nie byłaby do tego zdolna. Trzeba zidentyfikować sprawców, ukarać inspiratorów i obciążyć kosztami restauracji POMNIKA.

 4. Andrzej said

  Niektórzy sądzą, że w naszym kraju będą szanowane nasze symbole, my sami.
  Niektórym wydaje się, że w naszym kraju nasza Władza pilnuje naszych spraw, siłą służb, propagandy, wychowania młodzieży.
  … a wystarczy uchylić oka i ucha i chwila refleksji, by dostrzec rzeczywistość

 5. Kowalczyl said

  Apeluję do Młodzieży Wszechpolskiej, znajdcie ich. Apeluję do każdego kto Polak, znajdźmy ich i niech zostaną ukarani.

 6. Na tę prowokację a priori odpowiedziała na łamach „Warszawskiej Gazety” 15 lutego 2013 r. red.Aldona Zaorska w tekście „Jak długo będą nami rządzić dzieci Bieruta i wnuki Stalina?

 7. Bońka said

  KULTURA JEST PILNIE POSZUKIWANA!

 8. Krakowianin said

  brawo lewaki, najwięksi zdrajcy Polski i narodu Polskiego, powinno się was wysłać na syberie żebyście posmakowali to co oferował stalin Polakom i nie tylko Polakom, wtedy może co po niektórym otworzyłyby się szare komórki na myślenie,

 9. NowaHuta said

  lewaki pewnie robili to w imię walki z „faszystami” i „faszyzmem”, bo przecież w ich żałosnej ideologi wszystko co związane z krajem: pomniki, obchody, rocznice czy nawet barwy i godło to zjawiska faszystkowskie, a jak dla kogoś Polska i naród Polski jest najważniejszą wartością w życiu a wszystko co poza Polskie jest takiej osobie obojętne to już w ogóle powinien być pozbawiony życia, ot cała filozofia lewaków, przecież w ich mniemaniu w dzisiejszych czasach niema prawa mieć miejsce pojęcie takie jak naród, bo wtedy to jest zaścianek i ciemnota, aż szkoda pisać o tych oszołomach którzy działania cały czas na szkode wielu krajów jak np Francja czy Szwecja gdzie nasprowadzali obcokrajowców z afryki i robią wszystko żeby oni mieli większe prawa niż rodowici mieszkańcy…brawo lewica, brawo antifa

 10. […] Haniebna profanacja w Patriotycznym Parku Jordana […]

 11. […] Haniebna profanacja w Patriotycznym Parku Jordana […]

 12. […] Haniebna profanacja w Patriotycznym Parku Jordana […]

 13. […] Haniebna profanacja w Patriotycznym Parku Jordana […]

 14. […] Haniebna profanacja w Patriotycznym Parku Jordana […]

 15. […] Haniebna profanacja w Patriotycznym Parku Jordana […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: